شناسه : 2493
امروز سه شنبه 1395/06/02 - 08:02
نویسنده : kurdistan-admin
مسؤول آموزش فقه بازار اصناف کردستان:

اقامه نماز اول وقت باید در رأس امور قرار گیرد

مسؤول آموزش فقه بازار اصناف کردستان گفت: اقامه نماز اول وقت باید در رأس امور باشد و نباید در حاشیه قرار گیرد.

ماموستا مختار فرجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف کردستان، با گرامیداشت هفته بسیج اصناف اظهار داشت: یکی از روزهای این هفته به نام اقامه نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و پیامبر اسلام(ص) در این باره فرموده‌اند؛ «اقامه نماز اول وقت از بزرگترین اعمال است».

وی افزود: خداوند خطاب به حکومت‌های اسلامی امر می‌کند که وقتی یک حکومت اسلامی شکل می‌گیرد اولین کاری که باید در آن رعایت شود اقامه نماز اول وقت است».

ماموستا فرجی با بیان اینکه اقامه نماز اول وقت باید در رأس امور باشد و نباید در حاشیه قرار گیرد، ابراز داشت: متأسفانه امروز شاهد هستیم که ادارات ما به صورت نمادین امام جماعت دارند اما عملآ وقت نماز کسی برای اقامه این فریضه الهی اقدام نمی‌کند.

مسؤول آموزش فقه بازار اصناف کردستان عنوان کرد: در ادارات و ارگان‌ها باید بهترین مکان به محل اقامه نماز اختصاص داده شود اما متأسفانه بهترین مکان‌ها در ادارات مختص جلسات است و زیاد به امر نماز توجه نمی‌شود.

وی توجه و گسترش فرهنگ اقامه نماز اول وقت را یکی از ملزومات دانست و تصریح کرد: ترویج اقامه نماز اول وقت، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از منکر باید همواره مورد توجه کسبه و بازاریان قرار گیرد.

ماموستا فرجی افزود: امروز متأسفانه منکرات در جامعه ما رنگ گرفته و در مقابل نیز معروفات رنگ باخته است و باید به این موضوع  به عنوان یک تهدید نگاه شود.

مسؤول آموزش فقه بازار اصناف کردستان با اشاره به اینکه اقامه نماز اول وقت و مخصوصاً اقامه نماز جمعه موجب رونق کسب و کار و افزایش روزی می‌شود، خاطرنشان کرد: قرآن  در خصوص اقامه نماز جمعه می‌فرماید؛ ترک معامله کنید و با ثبات به سمت نماز جمعه بروید چون خیری که در اقامه نماز جمعه است از هر خرید و فروشی بالاتر است.

وی لازمه ایمان و باور به این موضوع در نزد اصناف و بازاریان را رسوخ ایمان به خدا در قلب آنان عنوان کرد و ابراز داشت: کسبه و بازاریان باید به حدی از یقین برسند که باور کنند خیری که در نماز اول وقت است در هیچ داد و ستدی یافت نمی‌شود.

ماموستا فرجی با تأکید بر اینکه تقوا موجب گشایش مشکلات می‌شود، گفت: کسانی که به یقین و تقوا رسیده ‌باشند وقتی ندای «حی علی صلاه و حی علی فلاح» را می‌شنوند از هر کاری دست می‌کشند و به سمت نماز می‌شتابند و این‌ها کسانی هستند که جزو رستگارانند و در دنیا و آخرت مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)