شناسه : 4363
امروز پنجشنبه 1396/04/08 - 11:05
نویسنده : kurdistan-admin
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

سرمایه های داخل استان و امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست/ نباید از ظرفیت های قابل توجه اصناف و تجارت خارجی در کردستان غافل شد

با توجه امکانات کم دولتی و حجم زیاد سرمایه برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان ما نیازمند جذب و توجه بیشتر به بخش خصوصی در کردستان هستیم. که ما نباید از ظرفیتها و قابلیت های بخش اصناف و تجارت خارجی غافل شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به مناسبت روزملی اصناف و دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن در مصاحبه با خبرنگار بسیج اصناف کردستان گفت: با توجه امکانات کم دولتی و حجم زیاد سرمایه برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان ما نیازمند جذب و توجه بیشتر به بخش خصوصی در کردستان هستیم. که ما نباید از ظرفیتها و قابلیت های بخش اصناف و تجارت خارجی غافل شویم.

محمد دره وزمی، دربحث اصناف با اشاره به وجود 60 هزار واحد صنفی در کردستان گفت: این قشر از جامعه بعنوان یکی از پاکترین اقشار جامعه هستند که با ارتباط مستمر با اتحادیه ها و اتاق اصناف، بازار بی تنش و سالمی را شاهد هستیم.

وی در زمینه تجارت خارجی گفت: استان کردستان با دارا بودن 227 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و 2 مرز رسمی مشترک و بازارچه های رسمی، سالانه بین 5 تا 6 میلیارد دلار مراودات رسمی داریم. که باتوجه به ظرفیتهای بسیار زیاد استان در زمینه تجارت خارجی این میزان مراودات باید به جایگاه درخور شان استان کردستان ارتقا یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان فراهم نمودن زیرساختهای لازم منجمله در زمینه حمل و نقل را یکی از پارامترهای تاثیرگذار در ارتقاء جایگاه تجاری استان برشمرد و افزود با تلاش های صورت گرفته در این زمینه بسیاری از مشکلات در زمینه تجارت مرتفع می گردد.

دره وزمی با اشاره به اندک بودن سرمایه های مردم در داخل استان برای توسعه اقتصادی و همچنین نا کافی بودن سرمایه گذاری های بخش دولتی در کردستان افزود: برای دگرگون کردن چهره کردستان باید سرمایه و تجربه سرمایه گذاران بخش خصوصی از جمله سرمایه گذاران خارجی را به استان ورود دهیم تا خلاء های موجود را پر نمایند.

وی تاکید کرد: ما برای ورود سرمایه گذار به کردستان نهایت تلاش و حمایت خود را بعمل خواهیم آورد و در این راستا از هیچگونه کوشش، تسهیل گری و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان سرمایه گذاری های موفق خارجی در کردستان را، معدن و کارخانه استحصال طلای سارگونی، شرکت سرمایه گذاری فولاد گستر الماس تولید کننده آهن اسفنجی و تولید سیگارت سقز عنوان نمود و افزود: سرمایه گذاری های موجود خارجی قابل توجه اما ناکافی است.

دره وزمی گفت: اگر سرمایه گذاران داخلی ما با سرمایه گذاران توانمند خارجی، همراه شوند و این سرمایه ها را در راستای بهره برداری از ظرفیت ها و پتانسیلهای استان بکار گمارند، بطور قطع کردستان ره صد ساله را طی خواهد نمود.

 

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)