شناسه : 4374
امروز شنبه 1396/04/10 - 09:17
نویسنده : kurdistan-admin

غلامرضا نریمان شهید شاخص سال 1396 سازمان بسیج اصناف کردستان

شهید غلامرضا نریمان فرزند احدالله، در بهار ۱۳۳۲ در خانواده ای متدین در شهرستان بیجار از توابع استان کردستان متولد و به عنوان شهید شاخص سال 96 بسیج اصناف کردستان معرفی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، شهید غلامرضا نریمان فرزند احدالله، در بهار ۱۳۳۲ در خانواده ای متدین در شهرستان بیجار از توابع استان کردستان متولد شد که به جهت عشق و علاقه به هشتمین پیشواری شیعیان، نامش را غلامرضا نهادند. غلامرضا به ترغیب پدرش قرائت و تجوید قرآن را به خوبی فرا گرفت. او با قلبی مالامال ازحُب ائمه اطهار(ع) فضائل و ایمان را در خود پرورش داده و به رغم محیط آلوده دوران حاکمیت رژیم ستمشاهی طهارت و پاکی در وجودش متجلی شده و با بهره گیری از این کمالات دوستان و آشنایان خود را ارشاد و خطرات گرایش به آلایش های تهاجم فرهنگی استعمارغرب را با مصاحبت و معاشرت با آنان گوشزد می نمود.

 

 

دوران جوانی غلامرضا همزمان با اوج گیری نهضت اسلامی مردم کشورمان به رهبری امام خمینی (ره) بود. پیروزی این مبارزات و در هم کوبیده شدن طومار ننگین حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی، سبب تحول و دگرگونی عظیمی در روح غلامرضا شد و او را عاشقانه به صحنه دفاع ایثارگرانه از دستاوردهای نهضت کشاند. به طوریکه تمامی امکانات خود را از جمله هنر عکاسی اش را در طبق اخلاص گذاشت و صرف این راه نمود. این عکاس متعهد، هنرش را در خدمت انعکاس ارزش های والای انقلاب و حرکت های بزرگ مردم در حمایت و پاسداری از آرمان شهیدان  قرارداد. 

 

 

غلامرضا نریمان، سپس با تشکیل سپاه پاسداران، شب و روزش را در جهت تثبیت این نهاد مقدس و خنثی سازی حرکت های کور ضدانقلاب و گروهک ها در شهر و روستاهای حومه صرف کرد. با شروع جنگ تحمیلی، همچون تمامی یاران صدیق و رزمندگان دردمند انقلاب اسلامی در سنگرهای دفاع شرافتمندانه چه در پشتیبانی و یاری رساندن به رزمندگان و حل مشکلات خانواده های آنان و چه در خطوط مقدم رویارویی با کفر جهانی مشتاقانه حضور یافت.

 

 

 

شهید غلامرضا نریمان، سرانجام پس از سال ها تلاش و مجاهدت، عزیزترین سرمایه اش را در راه حفاظت از انقلاب و اسلام ناب محمدی (ص) و در مصاف با هجوم بعثی های عراقی اهدا نمود و در ۱۷ تیر سال ۱۳۶۷ در ارتفاعات غرب کشور بر اثر اصابت ترکش خمپاره مجروح و سپس به جوار رحمت حق تعالی شتافت. پیکر مطهر این شهید بزرگوار، در گلزار شهدای بیجار کردستان به خاک سپرده شد.


انتهای پیام/

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)