شناسه : 4418
امروز پنجشنبه 1396/04/15 - 09:19
نویسنده : kurdistan-admin

فراهم نمودن زیرساختهای اشتغال درجهت مقابله با اقتصادهای زیر زمینی الزامی است/دولت در ریشه‌کنی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان خط‌شکن باشد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: دولت باید در بحث ریشه‌کنی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان خط شکن باشد لذا دولت باید با همکاری بخش خصوصی بستر مقابله با این بلای اقتصادی را فراهم سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، محمد دره‌وزمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان تشکیل شد با بیان اینکه قاچاق پدیده شومی است، افزود: قاچاق، تولید ملی، حقوق مصرف کننده و تولید کننده را به مخاطره می اندازد لذا بزرگترین ضربه‌ها را به اقتصاد هر جامعه‌ای وارد می‌کند.

وی بیکاری را زمینه ساز بروز قاچاق در جامعه دانست و گفت: از مسائل دخیل در بروز زمینه قاچاق بیکاری است اما نباید بگوییم چون بیکاری در جامعه است نباید با قاچاق کالا و ارز مقابله کنیم.

دره وزمی با بیان اینکه وجود قاچاق و عرضه کالاهای غیراستاندارد در مراکز عرضه موجب سلب اعتماد جامعه می‌شود،اظهار داشت: به عبارتی مبارزه و برخورد با قاچاق کالا حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخل کشور است و منظور از قاچاق برخورد با باندهای کلان و کالاهای سلامت محور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان حمایت از تولید داخلی در راستای سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد اشتغال را ضروری دانست و ابراز داشت: سرمایه‌گذاری در کردستان کم بوده و باید بخش خصوصی و دولتی در این زمینه بیش از پیش ورود پیدا کنند.

دره‌وزمی به واحد صنعتی لاستیک بارز در استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: باید با جلوگیری از ورود لاستیک قاچاق به کشور از این سرمایه‌ بزرگ که زمینه اشتغال‌زایی بیش از یک‌هزار نفر را فراهم کرده است حمایت کرد.

وی با بیان اینکه ریشه قاچاق فقط بیکاری نیست عنوان کرد: دولت باید در بحث ریشه‌کنی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان خط شکن باشد لذا دولت باید با همکاری‌بخش‌خصوصی بستر مقابله کامل با این بلای اقتصادی را فراهم سازد

وی در پایان بر ایجاد زیرساخت‌های اشتغال در سطح کشور به ویژه‌استان‌های مرزی به منظور مقابله با جلوگیری از اقتصادهای زیرزمینی تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)