شناسه : 4428
امروز شنبه 1396/04/17 - 12:59
نویسنده : kurdistan-admin

آتش سوزی مجتمع صدف سنندج، هشداری جدی به مالکین و مسئولین شهری

مجتمع تجاری – خدماتی صدف سنندج پنجشنبه گذشته دچار حریق شد و به دلیل عدم رعایت مسایل ایمینی و نقص سازه‌ای، ماموران آتش نشانی به سختی توانستند آتش را مهار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، شاید هیچکس فکرش را نمی‌کرد که اولین ساختمان بلند مرتبه تجاری کشور تنها در چند ساعت به تلی از خاکستر تبدیل شود.

 

بله، پلاسکو تهران تنها پس از چند ساعت آتش سوزی به ناگهان فرو ریخت و همه مالکین، شهروندان، مسئولین و کارشناسان را شوک و بهت فرو برد که آتش تا چه اندازه می‌تواند خطرناک باشد.

 

بر اساس اعلام آتش نشانی تهران، ساختمان پلاسکو به دلیل فرسوده بودن سازه مکررا مورد اخطار قرار گرفته بود.

 

مجتمع صدف سنندج نیز بعنوان یکی از قدیمی‌ترین مجتمع‌های تجاری استان کُردستان و شهر سنندج اواخر هفته گذشته – به دلیل قدیمی بودن و راعیت نشدن اصول ایمنی – دچار حریق شد تا زنگ خطری جدی را برای مالکین آن به صدا در آورد.

 

این آتش سوزی به گفته "رامین اسد نژاد مدیر عامل آتش نشانی سنندج ناشی از بار اضافی بر کنتور برق این مجتمع به دلیل اضافه بیش از حد از کولر بود.

 

رامین اسدنژاد در تشریح این حادثه گفته که با توجه به فصل گرما، برخی مغازه داران برای تامین برق کولر واحدهای تجاری خود، اقدام به گرفتن اضافه بار از کابل کشی کرده بودند که سیم کشی یکی از کانال های کولر دچار اتصالی شده و منجر به آتش سوزی شده بود.

 

حال سوال اینجاست که مجتمع صدف که بسیاری از اصناف را در خود جای داده، چگونه پس از 21 سال هنوز پایان کار ندارد؟

 

بر اساس تحقیقات میدانی سایت نوای آبیدر، مالکین این مجتمع هرساله جریمه‌ای نقدی می‌شوند و دوباره به کار خود ادامه می‌دهند، غافل از آنکه که وقوع حادثه‌ای غیرمترقبه می‌تواند منجر به حادثه‌ای ناگوار و غیرقابل جبران جانی و مالی شود.

 

نبود سیستم اطفاء حریق در داخل مجتمع، نبود شیرهای آتش نشانی در حیاط این مجتمع، درب‌های تنگ حیاط مجتمع که ماشین‌های آتش نشانی نیز از آن رد نمی‌شوند؛ همه و همه از نقایص مجتمع صدف سنندج است که نیازمند برخورد جدی مسئولین شهری با آن است تا شاهد تکرار پلاسکوی دیگری نباشیم.

منبع: نوای ابیدر

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)