شناسه : 4704
امروز چهارشنبه 1396/05/25 - 11:54
نویسنده : kurdistan-admin

برگزاری 170 کلاس آموزش فرش دستباف در کردستان در راستای اقتصاد مقاومتی/ فرش کردستان برای ارتقاء و معرفی بهتر نیازمند بودجه و اعتبارات بیشتری است

در سال جاری تعداد 170 کلاس آموزشی در عنوان های مختلف از جمله افزایش مهارت بافندگان، طراحی فرش، رنگرزی، مدیریت کارگاه ها و ... برگزار می شود. فرش دستباف در کردستان بعنوان یک مزیت نسبتی و اشتغالزا نیازمند مساعدت و تصویب بودجه از محل اعتبارات آموزشی سازمان مدیریت و برنامه استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازریان کردستان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در دومین جلسه میز فرش دستباف استان گفت: برنامه عملیاتی فرش دستباف در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی_تولید و اشتغال و با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های بالقوه فرش دستباف استان کردستان در دو بخش در حال پیگیری است.

محمد بختیار خلیقی تصریح کرد: این دوبخش شامل، برنامه های عملیاتی فرش دستباف و الزامات و بایسته های تحقق اهداف فرش دستباف کردستان در سال جاری است.

وی افزود:در این راستا با در نظر گرفتن سند راهبردی فرش دستباف کشور به عنوان سند بالا دستی، در دبیرخانه میز فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تدوین و جهت اجرایی شدن بندهای آن به ارگان ها، سازمان ها و تشکل های بخش خصوصی فرش دستباف ارسال می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تشریح برنامه آموزشی فرش دستباف در سال جاری افزود: در راستای ارتقای مهارت بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف تعداد 170 کلاس آموزشی در عنوان های مختلف از جمله افزایش مهارت بافندگان، طراحی فرش، رنگرزی، مدیریت کارگاه ها و ... برگزار می شود.

خلیقی خاطر نشان ساخت: برای تقویت و افزایش راندمان و تولید فرش دستباف در کردستان، بعنوان یک مزیت نسبتی و اشتغالزا نیازمند مساعدت و تصویب بودجه از محل اعتبارات آموزشی سازمان مدیریت و برنامه استان هستیم.

وی تصریح کرد : با توجه به وجود 90 هزار بافنده در سطح استان و درخواست های مکرر قالیبافان برای ثبت نام در سامانه بیمه تامین اجتماعی، از تمام ارگان ها بالاخص اداره کل تامین اجتماعی استان کردستان خواستار پیگیری و افزایش سهم بیمه شدگان و جایگزینی بافندگان واقعی بجای حذف بیمه شدگان در کردستان شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به نقش تسهیلات خرید اقساطی فرش دستباف در نمایشگاهی تحت همین نام در آبان سال گذشته بر میزان فروش و رونق فرش دستباف در استان، تداوم این رویه را در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش خواستار شد.

خلیقی در پایان خاطر نشان ساخت: با توجه به برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف در تهران از کلیه فعالان بخشهای مختلف از جمله تشکل های خصوصی فعال در زمینه فرش دستباف خواست تا با قدرت و توان مضاعف در این نمایشگاه حضور یابند و توانمندیهای فرش دستباف کردستان را به بطور شایسته به نمایش بگذارند .

انتهای پیام/

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)