شناسه : 71671
امروز سه شنبه 1399/08/13 - 14:16
نویسنده : admin-asnaf

آمادگی بسیج اصناف برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری

رییس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور از آمادگی این سازمان برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص کمک به کنترل بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور،دکتر غلامرضا حسن پور گفت بدنبال دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص معیشت مردم و نگرانی معظم له از گرانی های اخیر و دستور امروز ایشان به بسیج برای کمک به کنترل بازار گفت:این سازمان طرح”همیاران بازرسی”را به وزارت صنعت ، معدن و تجارت ارائه داده و به رده های بسیج اصناف سراسر کشور نیز ابلاغ نموده است.

وی افزود: در این طرح بسیجیان اصناف به صورت داوطلبانه وگسترده تر از گذشته درتیم های بازرسی سازمان های صمت و اتاق های اصناف سازماندهی شده و حضور خواهند داشت.

عضو هیات عالی نظارت بر سازمانهای صنفی اظهارداشت: اجرای این طرح می تواند بخشی از نگرانی مردم را برطرف کند زیرا وزارتخانه فقط درحلقه آخر یعنی مراکز توزیع از بسیج برای نظارت کمک خواسته درحالی که تقاضای ما ازدولت، نظارت بسیج اصناف ازمبدا یعنی تآمین سپس تولید و در نهایت توزیع است.

وی وجود واسطه های غیرضرور، عدم نظارت از ابتدای زنجیره تامین و تولید و همچنین نظارت ناقص از بازار و در نهایت گران کردن مواد اولیه توسط مجموعه های وابسته به دولت را از عوامل گرانی بی رویه کالاها دانست که برای جلو گیری ازاین گرانی ها باید نظارت بر تمام زنجیره صورت پذیرد.

دکترحسن پور در ادامه ضمن گلایه از برخی سازمان های صمت از جمله سازمان صمت تهران درخصوص عدم اجرای طرح بسیج اصناف،از تحرک کم وزارتخانه صمت و اتاق اصناف ایران و سیاست های متناقض این وزارتخانه گلایه کرد و در پیامی از وزیر جدید صنعت،معدن و تجارت خواست به صورت جدی تر این موضوع را پیگیری نموده تا به توفیق الهی فرمان مقام معظم رهبری به مرحله اجرا درآمده و مردم شریف ایران از زیر بار سنگین گرانی ها خارج گردند.

وی در پایان اظهارداشت: موفقیت سازمان بسیج اصناف درتامین تولید وتوزیع ماسک درکشور پیش روی همگان است و همگی شاهد کاهش قیمت ماسک درماه های اخیر هستند.

برچسب ها

برچسب‌ها

بسیج اصناف
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)