اعتراض طلافروشان سنندج به نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده/ پاسخ مسئولان

Submitted by kurdistan-admin on 05/21/1396 - 09:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، قانون مالیات بر ارزش‌افزوده با اختیارات ناشی از ماده ۸۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۸۷ در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب‌شده است تا در مدت آزمایشی ۵ سال از تاریخ اول مهرماه ۸۷ به اجرا گذاشته شود.

 از ابتدای سال ۹۳ میزان این نوع از مالیات در ایران مجدداً افزایش و از ۶ درصد به ۸ درصد تغییر کرد و این میزان مالیات در سال ۹۴ هم افزایش و به ۹ درصد رسید.

رشد 9 درصدی صادرات از مرزهای استان نسبت مدت مشابه سال قبل/ضرورت شناسایی بازارهای جدید برای توسعه صادرات خارجی در کردستان

Submitted by kurdistan-admin on 05/16/1396 - 09:41

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان استان کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در استانداری کردستان برگزار گردید، گفت: اینکه چه میزان از کالاهایی که از مرز و گمرکات استان صادر می‌شود تولید خود استان است، اصلا مشخص نیست و برای مشخص کردن این آمار اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم.

محمد دره وزمی تصریح کرد: باید روی ظرفیت‌های حوزه صادرات استان کار شود گرچه در این راستا تلاش‌های زیادی برای شناسایی این ظرفیت‌ها با کسب اطلاعات از خود تولید و صادرکنندگان انجام شده است.

نوسان قیمت کالاهای اسا سی در بازار / مردم کاهش تورم را در بازار حس نمی‌کنند / بازرسی ها در کردستان از مرز 2 هزار و 300 مورد گذشت

Submitted by kurdistan-admin on 05/08/1396 - 09:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، هم اکنون مردم با  با دو پدیده مواجه هستند نخست گرانی و دیگری پدیده گران فروشی است هر دو پدیده در سطح بازار وجود دارد .

برخی کالاها در بازار گران شده است و برخی دیگر نیز در بازار گرانفروشی می کنند البته برخی از کالاها نیز به دست دولت گران شده و برخی دیگر، در سایه غفلت مسئولان، تغییرات قیمتی داشته است.

تنها راه موفقیت ما در بازارهای جهانی تولیدات صادرات محور است/ 83 درصد واحدهای تولیدی استان فعال است

Submitted by kurdistan-admin on 05/01/1396 - 11:21

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کردستان،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در همایش روز ملی صنعت و معدن استاندار کردستان، تعدادی از نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی جمعی از مسوولان اجرایی استان، صنعتکاران، معدنکاران و فعالان اقتصادی استان گفت: روز دهم تیرماه هر سال روز ملی صنعت و معدن نام نهاده شده و در این روز مراسمی در سطح ملی برگزار می‌شود و بدلیل اینکه این مراسم در تهران برگزار می شود این مراسم به مدت یک ماه و هر روز در یکی از استان‌های کشور این روز را گرامی می دارند و از فعالین این عرصه تجلیل بعمل می آورند.

برگزاری همایش حجاب و عفاف در سنندج/ حجاب عامل مصونیت زنان از هرگونه آسیب است

Submitted by kurdistan-admin on 04/22/1396 - 12:15

همایش عفاف و حجاب صبح امروز به همت سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان کردستان، سازمان بسیج اصناف کردستان ، پایگاه مقاومت بسیج شهید یاسر اتاق اصناف مرکز استان و پایگاه مقاومت بسیج مطهره (آرایشگر بانوان سنندج ) در سنندج برگزار شد.

 

آثار و پیامدهای فرهنگی ـ اجتماعی گسترش بدحجابی در جامعه چیست؟

Submitted by kurdistan-admin on 04/22/1396 - 09:18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، دکتر علی نامداری دکترای روانشناس در همایش آسیب شناسی عفاف و حجاب که در مسجد جامع سنندج به همت حوزه ی بسیج شهید سمیه برگزار شد اظهار کرد: هر جامعه ای در پی آن است که به ارزش های خود پابندد و جامعه خود را از فرهنگ های بیگانه مصون نگه دارد تا افراد از سلامت و ثبات لازم برخوردار باشند. چنین جامعه ای سریع تر می تواند به اهداف خود برسد و آرمان های خود را عملی سازد. بنابراین، استعمارگران در جایی که ببینند جامعه ای مطابق با منافع، اهداف و خواسته های آنها پیش نمی رود.

رعایت حجاب و عفاف عظمت زن را در پی دارد

Submitted by kurdistan-admin on 04/18/1396 - 11:44

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، بیست ویکم تیرماه در تقویم کشور ما روز «عفاف و حجاب» نامیده می شود؛ موضوعی که در ضرورت عرفی، سودمندیهای اخلاقی، وجوب شرعی و لزوم قانونیِ آن تردیدی نیست.حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است  و هر کجا شاهد کلمه حجاب هستیم بلافاصله بعد از آن کلمه عفاف را می بینیم و این شاید نشان از آن باشد که این دو کلمه در کنار هم می توانند همدیگر را تکمیل ساخته و عمل کننده به آن را در صراط مستقیم قرار دهد یکی از نکات اساسی که زمینه‌ای برای عمل به احکام است شناخت جایگاه هرچیز در نظام هستی است.

نظارت دقیق شهروندان، کمترین نوسانات را متوجه بازار کردستان کرده است

Submitted by kurdistan-admin on 04/11/1396 - 11:34

به گزارش پاگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان  کردستان، سرپرست اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: از 3 تیرلغایت9تیرماه سال جاری در مجموع 2 هزارو 62 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است

فرزاد سردارزاده با بیان کشف 45 مورد تخلف در این بازرسی هاخاطر نشان ساخت، در این رابطه32 فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت میباشد که در این پرونده ها در مجموع 43 میلیون و 835 هزار ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است .

غلامرضا نریمان شهید شاخص سال 1396 سازمان بسیج اصناف کردستان

Submitted by kurdistan-admin on 04/10/1396 - 09:17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان، شهید غلامرضا نریمان فرزند احدالله، در بهار ۱۳۳۲ در خانواده ای متدین در شهرستان بیجار از توابع استان کردستان متولد شد که به جهت عشق و علاقه به هشتمین پیشواری شیعیان، نامش را غلامرضا نهادند. غلامرضا به ترغیب پدرش قرائت و تجوید قرآن را به خوبی فرا گرفت.

سرمایه های داخل استان و امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست/ نباید از ظرفیت های قابل توجه اصناف و تجارت خارجی در کردستان غافل شد

Submitted by kurdistan-admin on 04/08/1396 - 11:05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج اصناف و بازاریان کردستان،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به مناسبت روزملی اصناف و دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن در مصاحبه با خبرنگار بسیج اصناف کردستان گفت: با توجه امکانات کم دولتی و حجم زیاد سرمایه برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان ما نیازمند جذب و توجه بیشتر به بخش خصوصی در کردستان هستیم. که ما نباید از ظرفیتها و قابلیت های بخش اصناف و تجارت خارجی غافل شویم.