شناسه : 2436
امروز شنبه 1395/05/23 - 14:47
نویسنده : kurdistan-admin
رئیس سازمان بسیج اصناف کردستان:

امر به معروف و نهی از منکر از بنیادی ترین واجبات اسلام است/ باید به توانایی اصناف در مقابله با تهاجم فرهنگی توجه شود

رئیس سازمان بسیج اصناف کردستان گفت: اصناف و بازار می توانند اثرات مهمی در تمام پدیده های اجتماعی و سیاسی بگذارند.

بهمن الفتی در گفت و گو با خبرنگار بسیج اصناف کردستان با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با توجه به فلسفه خلقت انسان که طبق بیان قرآن کریم عبودیت و بندگی است و از طرفی وجه تمایز انسان با سایر موجودات به ناطق و عاقل بودن انسان و حرکت او به سوی کمال می باشد، اهمیت و جایگاه این دو فریضه الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر بیشتر تبیین و روشن می گردد.

وی افزود: از آنجایی که انسان غافل است و به دلیل عارض شدن نسیان بسیاری از مواردی که مفید برای او است فراموش می کند بنابراین امر به معروف و نهی از منکر جزء ضروریاتی است که در جهت نیل به کمال برای هر انسانی ضرورت پیدا می کند.

الفتی عنوان کرد: در جوامع اسلامی یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در رشد و شکوفایی هرچه بهتر آن موثر باشد، دعوت کردن مردم به سوی انجام اعمال نیک و شایسته است و نیز بازداشتن آنان از اعمال زشت و ناپسند است.

رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان استان کردستان خاطرنشان کرد: خیر و برکت در میان مردم از بین نمی رود تا زمانی که امر به معروف و نهی از منکر کنند و همدیگر را بر خوبی یاری دهند و هرگاه این امور را انجام ندهند، برکات از آنها گرفته می شود، بعضی از آنها بر بعضی دیگر سلطه پیدا می کنند و هیچ یاوری در زمین و آسمان برای آنها نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت این فریضه الهی در قرآن ابراز داشت: خدا در قرآن می فرماید باید از میان شما گروهی باشد که مردم را بسوی خیر راهنمایی کنند؛ امر به نیکی نمایند و از بدی بازدارند و چنین کسانی رستگارند.

بهمن الفتی بیان کرد: امام خمینی(ره) در این باره می فرمایند امر به معروف و نهی  از منکر دو اصلی است در اسلام که همه چیز را می خواهد اصلاح کند، یعنی با این دو اصل می خواهد تمام قشرهای مسلمین را اصلاح کند.

رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان استان کردستان گفت: همچنین مقام معظم رهبری در خصوص امر به معروف و نهی از منکر می فرمایند یک کاسب مؤمن در محیط کار خود می تواند نهی از منکر کند و گرایش به سمت مدگرایی، تجمل گرایی، تازه طلبی و افراط در آرایش و نمایش زنان در برابر مردان یکی از بزرگترین عوامل انحراف در هر جامعه است.

وی تصریح کرد: در اجرای احیای امر به معروف و نهی از منکر و اطاعت از ولی امر مسلمین و نقش اصناف در یکی از بنیادی ترین واجبات اسلام و توانایی اصناف در مقابله با تهاجم فرهنگی و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اصناف و بازار می توانند اثرات مهمی در تمام پدیده های اجتماعی و سیاسی بگذارند.

انتهای پیام/

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.