شناسه : 4478
امروز پنجشنبه 1396/04/22 - 12:15
نویسنده : kurdistan-admin

برگزاری همایش حجاب و عفاف در سنندج/ حجاب عامل مصونیت زنان از هرگونه آسیب است

همایش عفاف و حجاب صبح امروز به همت سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان کردستان و سازمان بسیج اصناف استان در سنندج برگزار شد.

همایش عفاف و حجاب صبح امروز به همت سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان کردستان، سازمان بسیج اصناف کردستان ، پایگاه مقاومت بسیج شهید یاسر اتاق اصناف مرکز استان و پایگاه مقاومت بسیج مطهره (آرایشگر بانوان سنندج ) در سنندج برگزار شد.

 

[[{"fid":"7720","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"style":"width: 650px; height: 488px;","class":"media-element file-default"}}]] خدامرادپور مشاور امور بانوان صنعت ، معدن و تجارت استان کردستان اظهار کرد:نقش و کارکرد حجاب کامل در جوامع اسلامی ، مصونیت ، سلامت و آزادی زنان است. چیزی که مسلما سایر جوامع اگر بخواهند به سلامت نهاد خانواده اهمیت دهند باید همین راه و روش را پیشه کنند.

[[{"fid":"7721","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"style":"width: 650px; height: 488px;","class":"media-element file-default"}}]]

وی گفت: زنان با رعایت حجاب و عفت ، به جایگاه و منزلت حقیقی خود و نقش های متعدد زن به عنوان مادر ، همسر و عضو فعال و موثر در صحنه های اجتماعی به شکل واقعی و اثر گذار می رسند. حجاب از این منظر آزادی کامل برای زن است و به او اجازه می دهد به نقش واقعی و موثر خود بپردازد.

حجاب عامل مصونیت زنان از هرگونه آسیب است

لیلا حیدری مدیر امور بانوان آموزش و پرورش کردستان در ابتدای این مراسم به بحث حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: ایرانیان همواره از گذشته مناجیان حجاب بوده اند و از همان دوران ما قبل تاریخ نیز به استفاده از لباس های بلند و روسری های پوشیده نامدار بوده اند اما متاسفانه امروزه در خیابان ها افراد و زنانی را می بینیم که با کلاس بودن را در استفاده از برندهای دنیای غرب می دانند.

وی گفت: دشمن در حال تدارک یک جنگ تمام عیار فرهنگی است و سرمایه‌گذاری کرده است تا اسباب از هم پاشیدگی جمهوری اسلامی را فراهم آورد و این امر نیازمند چاره‌اندیشی از سوی فعالان فرهنگی است و البته نقش والدین از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه خانواده اولین کانونی است که فرزندان در آن پرورش داده می شوند .

وی گفت: حیدری ادامه داد: این هجمه‌های فرهنگی زمانی که از سوی دشمن برنامه‌ریزی می‌شود جای تعجب ندارد چرا که آنها فلسفه وجودی خود را اینگونه و در مخالفت با کشورمان تعریف کرده‌اند در حالی که مسأله حجاب مسأله‌ای است که اگر چه مقدمه است برای چیزهای بالاتر اما خود یک مسأله ارزشی است.

مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه رعایت حجاب زمینه‌ساز حضور بانوان در عرصه‌های مختلف است، گفت: رعایت این مهم موجب حفظ شأن و شخصیت بانوان می‌شود.

[[{"fid":"7722","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"style":"width: 650px; height: 488px;","class":"media-element file-default"}}]]

وی گفت: امیدواریم مسئولان اقدامات انجام شده برای گسترش این فرهنگ زیبا را در جامعه تنها محدود به هفته‌ای خاص نکنند و دوباره همه چیز به فراموشی سپرده شود، مسئولان فرهنگی کشور باید بدانند حجاب مطالبه عمومی و جدی تمام خانواده‌های مؤمن، متدین و انقلابی ایران اسلامی است که امیدواریم هر چه سریعتر شاهد اجرایی شدن قوانین موجود در این مسیر باشیم.

 

در ادامه این مراسم لیلا آژیر مشاور امور بانوان استانداری کردستان یادآور شد: وی با بیان اینکه حجاب تنها به زنان اختصاص ندارد بلکه مردان نیز باید آن را رعایت کنند، افزود: در آیات قرآن و روایات بر پوشش تمام بدن زن مسلمان جز گردی صورت و دست‌ها تا مچ توصیه شده است و بر این اساس بر همه زنان مسلمان واجب است که این حد حجاب را رعایت کنند.

 

[[{"fid":"7723","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"style":"width: 650px; height: 488px;","class":"media-element file-default"}}]] وی نقش خانواده و اجتماع را در ترویج فرهنگ و گرایش به حجاب موثر دانست و خاطرنشان کرد: بر همه زنان مسلمان و معتقدین به قرآن واجب است که این فضلیت را نسل به نسل به فرزندان خود آموزش و انتقال دهند، در اجتماع نیز هر یک به عنوان عضوی از جامعه اسلامی موظفیم تا افراد نا آگاه را به سمت این شئون اسلامی و واجب الهی سوق دهیم.

 

[[{"fid":"7724","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"style":"width: 650px; height: 488px;","class":"media-element file-default"}}]] در پایان این مراسم از 4 نفر از بانوان و فعالین اصناف استان کردستان تجلیل بعمل آمد.

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.